Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
9-17 hod.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Velda I-Tronic IT 15

Pro jezírka do 15 m3. Dlouhé a vláknité řasy jsou druhým nejčastějším důkazem, že ve vašem jezírku není něco v pořádku. Jezírko máte buďto zelené, co... celý popis
4 749 Kč
3 925 Kč
bez DPH
Číslo produktu:1206
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Pro jezírka do 15 m3.

Dlouhé a vláknité řasy jsou druhým nejčastějším důkazem, že ve vašem jezírku není něco v pořádku. Jezírko máte buďto zelené, což způsobují zelené jednobuněčné řasy, nebo vám v něm rostou dlouhé řasy. Oboje je důkazem nedostatečné filtrace a nedostatkem bakterií, které mohou konkurovat všem druhům řas. Jednobuněčné řasy “zelenou vodu“ odstraníte UV zářiči a dlouhých řas se zbavíte zařízením I-Tronic. Funkce zařízení I-Tronic je na principu uvolňování malého množství mědi, které brání rozmnožování vláknitých řas ve vašem jezírku. Množství mědi je regulováno pomocí elektronického zařízení.


Množství mědi, které je udržováno ve vodě zařízením I-Tronic je menší než norma pro pitnou vodu!


Měď se tradičně využívá k ničení řas a většiny bakterií především v průmyslu. Řasy jako jednobuněčné organismy se zahubí jakmile je obklopí roztok síranu měďnatého. To znamená, že měd hubí všechny řasy ve vodě.

Popis zařízení I-Tronic :
Zařízení I-Tronic, vás zbaví dlouhých a vláknitých řas z vašeho zahradního jezírka způsobem, který je bezpečný pro ryby a rostliny. Jádro I-Tronic se skládá z anody, vyrobené z mědi a nerezové katody. Za pomocí mikroprocesoru jsou vytvářeny pulsy, které jsou vedeny do jádra I-Tronicu. Za pomocí těchto pulsů, jsou uvolněny pozitivně nabité ionty mědi. V popsané koncentraci vytvářejí měděné ionty přírodní ochranu proti řasám. Koncentrace iontů mědi k zabránění růstu a odstranění řas leží mezi 0.2 až 0.3 PPM. Tato koncentrace je naprosto bezpečná pro lidi, zvířata a rostliny. Pro srovnání, maximální koncentrace v pitné vodě je 2 PPM. V normální jezírkové vodě (pH 7 a nebo více) nepřekročí koncentrace hodnotu 0.3 PPM, i kdyby byl I-Tronic používán neustále. Díky tomu je I-Tronic bezpečný pro rostliny a živočichy v jezírku, ale zároveň dochází k zastavení růstu řas. Pozitivním vedlejším efektem je zdravá voda a příjemná neutrální vůně.


UPOZORNĚNÍ :
Dodržujte informace v manuálu.
Nedoporučujeme u chovu pravých japonských koi a jeseterů. Mohou být citliví vůči mědi ve vodě!
Nejvhodnější je použití pro okrasná a koupací jezírka.
Nepřekračujte doporučené průtoky přes zařízení.

Jezírka Banat s.r.o.

Zboží zařazeno v kategoriích
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
© Copyright Ing.Petr Marek
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz