Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
9-17 hod.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Oase Crystal Plus 500 ml na 5 m3

Čistí zelenou, kalnou vodu . Neškodí rostlinám ani živočichům. Působí proti nejjemnějším nečistotám, jakožto fosfátům a sloučeninám těžkých kovů. Vzni... celý popis
635 Kč
525 Kč
bez DPH
Číslo produktu:1607
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Čistí zelenou, kalnou vodu . Neškodí rostlinám ani živočichům. Působí proti nejjemnějším nečistotám, jakožto fosfátům a sloučeninám těžkých kovů.
Vznikající kaše z vloček se odstraní např. pomocí vysavače Pondovac 3 nebo jemné síťky

Návod k použití:

Přípravek Kristallklar OASE aqua activ – okamžité vyčištění
Co uděláme, je-li voda zelená a zakalená? Zahradní jezírko je téměř vždy uměle založená vodní nádrž se stojatou vodou.Chybí spodní a pramenitá voda a přebytečné živiny a znečištění nejsou transportovány pryč.
Následkem je zakalení kvůli výkvětům řas i kvůli novému osazení rostlinami, dále ukládání štěrku,hlíny a ještě
nezaběhlé filtry, což musí být rychle odstraněno, aby neutrpěly ryby a rostliny. Použitím přípravku Kristallklar
dojde k vyloučení i nejjemnějších znečištění stejně jako fosfátů a sloučenin těžkých kovů, které byly zaneseny
okolními vlivy. Při setkání přípravku Kristallklar a koloidních částic nečistot se tvoří elektricky neutrální primární částice,které se shlukují do vloček, jež je možné odstranit pomocí podběráku,odsávače kalů Pondovac nebo výkonného filtračního zařízení BIOsys. Pravidelné přidávání trvale odstraňuje znečištění azbarvení vody.
Současně je zvýšena účinnost filtračního systému BIosys.

Zvláštní pokyny:

Přípravek Kristallklar se do vody přidává,je-li hodnota pH mezi 6,5 a 9,5 (pHTest)a změřená uhličitanová tvrdost činí minimálně 4° - 5° (KH-Test). Je-li uhličitanová tvrdost nižší, je nutné před a poaplikaci přípravku Kristallklar přidat dovody přípravek fy OASE pro zvýšení jejítvrdosti. Při hodnotě KH nad 15° může být nutné opakované použití. Po odstraněnívloček nečistot lze doporučit zlepšeníkvality vody, např. přidáním regulátoru biologické
stability, startovacích bakterií, osazením podvodními rostlinami, částečnou výměnou vody a přidáním nitrifika-
čních bakterií. Byl-li test na nitrity pozitivní (nově zařízené jezírko), nebo pokud test nebyl proveden, rozhodně
nejprve zkontrolujte, zda voda rybkám vyhovuje. Vodou z jezírka naplňte větší nádobu, vložte do ní 2–3 rybky a přidejte přípravek Kristallklar (3 kapky na litr). Pozorujte reakci. Při zelené nebo zakalené vodě si rozhodně nechte u odborného prodejce zkontrolovat cirkulační a filtrační zařízení.

Dávkování:

Smíchejte přípravek Kristallklar v potřebném množství (100 ml stačí na 1000 litrů) s 10 litry vody z vodovodu a
směs nalijte kropicí konví na hladinu jezírka. Až do vyčištění, které je ukončeno po 6 hodinách, vypněte filtr. Nejlepší doba pro aplikaci je časné dopoledne. Bezpodmínečně odstraňte kaši ze shluklých vloček, protože by jinak mohlo dojít k nedostatku kyslíku pro rybky. Pokud z důvodu zvláštních vlastností vody nedojde k tvorbě vloček, může být dávkování zvýšeno o 50% - 100%. Pokud byl již v okamžiku aplikace nedostatek kyslíku, může ve vzácných případech dojít k tvorbě jedovatého kalového plynu. V takovém případě je nutné osadit
filtr aktivním uhlím nebo nechat vodu v jezírku cirkulovat přes síťovaný sáček s aktivním uhlím tak dlouho, než se rybky zotaví. Dodatečně je nutné se postarat o provzdušnění nebo použít stabilizátor kyslíku. Uchovávejte na dětem a zvířatům nepřístupném místě. Vyvarujte se styku s očima. V případě styku s očima je ihned vy- pláchněte čistou, teplou vodou a při podráždění vyhledejte lékařskou pomoc.

 

Zboží zařazeno v kategoriích
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
© Copyright Ing.Petr Marek
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz