Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
9-17 hod.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky - přihlášení k odběru
  1. Úvod
  2. JEZÍRKA - původní sortiment
  3. ÚPRAVA VODY >>>
  4. Zelený zákal
  5. Turbo PhosphatBinder Ogatakoi 500g na 80 m3 - vločkovač, flokulant, koagulant

Turbo PhosphatBinder Ogatakoi 500g na 80 m3 - vločkovač, flokulant, koagulant

Již malé množství fosfátu je důležitou a základní živinou pro všechny organismy. Fosfát je tedy příčinou růstu řas ve Vašem biotopu. Dokonce i nepatrná koncentrace fosfátu 0,035 mg/l vede již k růstu řas. Aby se zabránilo tzv. květu řas, musí být fosfáty rozpuštěné ve vodě vyvázány a odstraněny. Tur... celý popis
Nejsme plátci DPH
890 Kč
/ ks
Číslo produktu:25252525
Hlídat cenu / dostupnost
  • Kompletní specifikace
  • Turbo PhosphatBinder Ogatakoi 500g na 80 m3 - vločkovač, flokulant, koagulant
    Turbo PhosphatBinder Ogatakoi 500g na 80 m3 - vločkovač, flokulant, koagulant
    890 Kč
    / ks
Kompletní specifikace

Již malé množství fosfátu je důležitou a základní živinou pro všechny organismy. Fosfát je tedy příčinou růstu řas ve Vašem biotopu. Dokonce i nepatrná koncentrace fosfátu 0,035 mg/l vede již k růstu řas. Aby se zabránilo tzv. květu řas, musí být fosfáty rozpuštěné ve vodě vyvázány a odstraněny.

Turbo PhosphateBinder byl vyvinut pro rychlé odstranění extrémně vysokých koncentrací živin. Snižuje fosfáty podporující růst řasy v jezírkové vodě na optimální úroveň a účinně zabraňuje napadení řasami.

Turbo PhosphatBinder působí na bázi iontového výměníku, který zabraňuje opětnému rozpouštění fosfátů do vody. Turbo PhosphatBinder je pH neutrální. Dávkování je závislé na obsahu organických koagulovatelných látek (např. bílkoviny, huminové látky, tuky apod.) a na koncentraci fosforu ve vodě. Zpočátku se po aplikaci vytvoří bělavý zákal v důsledku hydrolýzy. Dojde ke koagulaci polymerních a koloidních organických látek a k vysrážení fosforu. Vzniknou jemné částice, které se usadí na dně nebo se zachytí na filtru a voda se vyčeří (zprůzrační) a klesne v ní koncentrace organických látek (CHSK) a fosforu.

Naše doporučení a dávkování:
Dávkujte přesně váhově 4-8 g na 1m3 vody, což je objemová dávka přípravku 2-4 ml na 1m3 vody. ( aplikační dávkovač je součástí lahvičky) Při aplikaci se doporučuje silné vzduchování, aby byla voda řádně promíchána a okysličena. 
Přepočítejte vždy přesnou dávku na objem Vašeho jezírka a odměřenou dávku rozmíchejte ve vědru nebo konvi a aplikujte na vodní hladinu tzv. skrápěním. Roztok připravený ke skrápění rozdělte rovnoměrně po celé ploše vodní hladiny. Vždy změřte hodnoty fosforu před použitím přípravku a opětovně po 3 dny po použití. Tím získáte přesný přehled s odkazem na účinnost přípravku. Turbo PhosphatBinder lze používat po celý rok. Aplikace by se měla po 3 měsících opakovat. Před opětovnou aplikací změřte hodnoty fosforu ve Vašem jezírku.

Balení: 500g na 80 m3 vody

Upozornění:Přípravek není vhodný pro jeseterovité ryby.


 

 

 

 

 

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
© Copyright Ing.Petr Marek
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz