Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
9-17 hod.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. * Rostliny do jezírka
  3. Plavín štítnatý, leknínovitý - Nymphoides peltata - plovoucí vodní rostlina

Plavín štítnatý, leknínovitý - Nymphoides peltata - plovoucí vodní rostlina

Plavín štítnatý, leknínovitý - Nymphoides peltata. Okrasná, plovoucí rostlina podobná leknínu. Používaná k zastínění nádrží. Doporučené zastínění mini... celý popis
Varianty:
Běžná cena
260 Kč
Nejsme plátci DPH
239 Kč
Číslo produktu:7024
Kompletní specifikace

Plavín štítnatý, leknínovitý - Nymphoides peltata. Okrasná, plovoucí rostlina podobná leknínu. Používaná k zastínění nádrží. Doporučené zastínění minimálně 1/3, lépe polovina nádrže. Je-li vodní hladina exponována slunečním svitem celý den, je vhodné zakrýt až 3/4 hladiny. Tím zamezíte růstu řas.

Rostliny lze zaslat pouze Č.poštou. V objednávce tedy volte typ dopravy: Č.POŠTA.

Doporučené množství:
Plavín - 2 ks/m2

Běžná cena 65 Kč/ks
U nás cena nižší vzhledem k tomu, že prodáváme v sadách po více kusech.
Čím větší množství, tím lepší cena :)

Forma: Plovoucí
Osvětlení: Středně náročná - Osluněné stanoviště.
Umístění: Mělčí i hlubší místa (20-140cm).
Substrát: Na živiny bohatý, písčitý až hlinitý.
Rozmnožování: Odnožemi - Semeny a dělením oddenku.
Ekologie: Je vytrvalá sladkovodní bylina z čeledě vachtovitých rostoucí ve stojatých nebo mírně tekoucích vodách.
Pěstování: Dobře rostoucí nenáročná rostlina s překrásnými žlutými květy.
Charakteristika: Vytrvalá rostlina s listy plovoucími na hladině a horizontálním oddenkem. Tolerující výšky vodní hladiny, ale nesnáší vlnobití.

Popis z wikipedie:
vodní rostlina připomínající jen na prvý pohled leknín. V bahně ukotvený kořen je silně rozvětvený. Vyrůstají z něho oddenky, které se v uzlinách s adventivní kořeny silně větví na lodyhy ponořené těsně pod hladinou a ty se vzájemně proplétají, opět vytvářejí uzliny a dále se větví. Pokud uzlina zakoření v bahně, vytvoří se další kořen. Rostliny společně vytvářejí tzv. plovoucí rohož, je obtížné definovat jedince.

Z některých uzlin vyrůstají stvoly s kožovitými listy na vodě splývajícími a stopky květů. Listy s dlouhými řapíky vyrůstají vstřícně nebo ve tří až čtyř četných přeslenech. Čepele mají celistvé, srdčitě okrouhlé až široce vejčitě okrouhlé, nahoře lesklé, tmavě zelené, dole šedozelené nebo nachové.

Květy s nestejně dlouhými stopkami vyrůstající ve svazečcích po 2 až 5 z úžlabí listů rozkvétají nad hladinou. Pětičetný kalich má cípy dlouze kopinaté. Pět zlatožlutých obvejčitých korunních lístků je na okraji brvitých a mají široký vystouplý pruh. Tyčinek v květu je pět a jsou nitkami srostlé s korunou. Svrchní semeník má různě dlouhé čnělky, heterostylie pro zamezení samoopylení.

Vykvétá v červnu až srpnu, po odkvětu se květ stahuje pod vodu. Jeho stopka se ohýbá a kališní lístky se stahují, uzavírají oplodněný semeník. Dozraje v jednopouzdrou pukající vejčitou tobolku s mnoha plochými semeny opatřenými háčky, které se zachycují za peří ptáků nebo vydrží dlouho plavat po hladině. Rostlina se také úspěšně množí vegetativně z ulomených oddenků.

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.