Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
9-17 hod.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

pH metr + teploměr Adwa AD12

PH metr Adwa AD12 je kvalitní mikroprocesorově řízený, přenosný pH metr se zabudovaným měřením teploty a automatickou teplotní kompenzací. Tester ... celý popis
1 149 Kč
950 Kč
bez DPH
Číslo produktu:1251
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

PH metr

Adwa AD12 je kvalitní mikroprocesorově řízený, přenosný pH metr se zabudovaným měřením teploty a automatickou teplotní kompenzací. Tester disponuje dvouřádkovým displejem, na kterém lze pohodlně sledovat aktuální teplotu a pH roztoku. Přístroj je zabezpečen proti vodě a vlhkosti, ale nedoporučujeme nechávat přístoj trvale plavat ponořený v kapalině. Mezi další výhody patří dvoubodová automatická kalibrace, funkce HOLD, indikátor stability měření i stavu baterií a v neposlední řadě i vyměnitelná sonda.

Funkce

  • dvoubodová automatická kalibrace
  • funkce HOLD - udržení naměřené hodnoty na displeji, zmáčknutím a podržením tlačítka SET/HOLD
  • indikátor stability měření i stavu baterií
  • vyměnitelná sonda

 

Technické specifikace:

Rozlišení pH 0,1 a 0,1°C.

Přesnost měření pH 0,1.

Přesnost měření teploty 0,5°C.

Výrobcem udávaný rozsah měření pH -2 až 16.

Rozsah měření teploty -5 až 60°C.

Stupeň krytí IP 67.

Napájení bateriemi 4 x 1,5V.

Možnost jednobodové i dvoubodové kalibrace roztokem pH 7 a pH 4.

Rozměry přístroje 175 mm x 39 mm x 23 mm.

Hmotnost 100g

 

Měření

  • Elektrodu přístroje ponoříme do kapaliny a lehce s ní pohybujeme. Přístroj je připraven k měření zmizí-li symbol přesýpacích hodin z displeje.
  • Svítící symbol CAL na displeji znamená, že přístroj byl zkalibrován. Zmizení symbolu CAL z displeje znamená, že přístroj je nutné nakalibrovat, což doporučujeme pravidelně provádět.
  • Vždy kalibrujeme a) měníme-li elektrodu, b) po testování agresivních chemikálií, c) pro co nejpřesnější měření

 

Kalibrace

V běžném měřícím režimu zmáčkneme a držíme tlačítko ON/OFF, dokud se na displeji neobjeví CAL, poté se na displeji zobrazí hodnota 7,01 a symbol USE. Špičku elektrody ponoříme do kalibračního roztoku pH7, symbol se změní na REC. Automatická kalibrace pH7 může trvat i několik minut a je ukončena symbolem 4,01 USE. Elektrodu opláchnem a ponoříme do kalibračního roztoku 4,01. Symbol se změní na REC a automatická kablibrace je ukončena symbolem OK2. Objeví-li se během kalibrace symbol WRNG je nutné zkontrolovat kalibrační roztoky a začít znovu.

Údržba elektrody

Nepoužívanou elektrodu opláchneme vodou a skladujeme v ochranném krytu a v skladovacím roztoku nebo odražené čisté vodě. Elektroda nesmí nikdy vyschnout! Vyschnutím elektrody může dodjít k jejímu poškození. Nikdy neuchováváme elektrodu v destilované nebo deionizované vodě. Na škody vzniklé nesprávným skladováním elektrody se nevztahuje záruka. Pokud dojde k vyschnutí elektrody, je nutné ji nejméně na hodinu ponořit do skladovacího roztoku, případně čisté odstáté vody.

 

Záruční lhůta na sondu: 6 měsíců

 

 

Zboží zařazeno v kategoriích
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
© Copyright Ing.Petr Marek
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz